a
برخی دوره های ما
ALT تصویر

چطور از هشتگ‌ها در فیسبوک استفاده کنیم؟

چطور از هشتگ‌ها در فیسبوک استفاده کنیم؟

مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه

برای استفاده از هشتگ‌ها در فیسبوک تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که یک پست روی صفحه‌ یا تایم‌لاین خود منتشر کنید که هشتگ موردنظر را دربرداشته باشد.

اگر می‌خواهید افرادی به جز دوستانتان در فیسبوک هم بتوانند هشتگ شما را جستجو کنند، باید پست خود را به صورت عمومی منتشر کنید. برای اینکه پست خود را در فیسبوک عمومی کنید، باید روی دکمه‌ سمت راست پست خود کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه‌ Public را انتخاب کنید.

هشتگ در فیسبوک 2

وقتی شما پست را در صفحه یا تایم‌لاین منتشر کردید، هشتگ به یک لینک قابل‌ کلیک تبدیل می‌شود که کاربران با کلیک روی آن به صفحه‌ آن هشتگ در فیسبوک هدایت می‌شوند. یک پست فیسبوکی به‌همراه هشتگ به شکل زیر است:

چطور هشتگ‌ها را در فیس بوک پیدا کنیم؟

اگر از قبل می‌دانید که به دنبال چه هشتگ‌هایی می‌گردید، راهی ساده برای جستجوی آن وجود دارد، یک جستجوی‌ ساده یا با تایپ مستقیم آن در URL. برای انجام جستجوی ساده، می‌توانید از نواری که در گوشه‌ بالا سمت چپ صفحه‌ فیس‌بوک برای جستجو وجود دارد، استفاده کنید.

هشتگ در توییتر3

شما برای جستجوی یک هشتگ می‌توانید آن را مستقیم در URL هم تایپ کنیم، برای مثال به این صورت:

facebook.com/hashtag/InsertHashtagHere

در نتیجه برای جستجوی هشتگ #WorldNutellaDay می‌توانیم URL زیر را بنویسیم:

www.facebook.com/hashtag/WorldNutellaDay

در صورتی که قصد دارید به‌دنبال هشتگ‌های پرطرفدار بگردید، می‌توانید از نوار موجود در سمت چپ صفحه‌ خود استفاده کنید. (توجه داشته باشید که این قابلیت فعلا تنها به زبان انگلیسی موجود است.) مقالات و هشتگ‌هایی که فیس‌بوک در این قسمت به شما نشان می‌دهد براساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شوند، این فاکتورها شامل میزان مشارکت، تایم‌لاین‌ها و صفحاتی که شما لایک کرده اید و همچنین مکان شما می‌شوند.

پرطرفدارترین موضوعات در توئیتر هشتگ‌ها هستند، اما در فیس‌بوک این محبوبیت بسیار کمتر است.

متخصص SEO و دیجیتال مارکتینگ، بلاگر سفر

ارسال یک نظر

error: Content is protected !!

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور