a
برخی دوره های ما
ALT تصویر

هشتگ در توییتر چگونه کار می کند؟

هشتگ در توییتر چگونه کار می کند؟

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هشتگ در توییتر، توییت های کاربران را در یک جریان قرار می دهد. حتی اگر آنها با هم در ارتباط نباشند ولی چون از هشتگ مشابه استفاده کرده اند، توییت های آنها در یک جریان از آن هشتگ نمایش داده می شود.

در مقاله قبل بطور مفصل هشتگ (Hashtag) و کاربرد آن را توضیح دادیم، در این مقاله به معرفی هشتگ در توییتر می پردازیم.

هشتگ ها (Hashtag) در توییتر به این شکل نمایش داده می شوند. در اینجا ما از هشتگ #WorldNutellaDay به عنوان مثال استفاده کرده ایم.

روز نوتلا

 

 

هشتگ در توییتر چگونه کار میکند

همین طور که در عکس بالا می بینید برای پیگیری پست های مربوط به هشتگ #WorldNutellaDay چند گزینه وجود دارد. گزینه محبوب ترین ها (Top) که بطور پیش فرض انتخاب شده است، گزینه زنده (Live)، گزینه اخبار (News)، عکس ها (Photos)، ویدیوها (Videos) و گزینه های بیشتر (More Options) مربوط به این هشتگ.

برترین ها (Top): یک زنجیره از توییت هایی (tweets) است که بیشترین بحث ها درباره آنها شده است و این معمولا به این معنی است که توییت ها، توسط افراد مهم و یا برندهایی که دنبال کننده های (follower) زیادی دارند، نوشته شده است.

زنده (Live): یک جریان زنده و تازه از توییت هایی را نشان می دهد که افراد به تازگی از این هشتگ (Hashtag) استفاده کرده اند.

اخبار (News): یک جریان زنده از توییت هایی است که توسط خبرگزاری ها، ناشرها و دیگر منابع خبری نوشته شده است.

عکس ها (Photos): مجموعه عکس هایی را نشان می دهد که به همراه توییت های حاوی هشتگ مورد نظر منتشر شده اند.

وقتی موس را روی عکس می برید، می توانید با یک کلیک به پست جواب بدهید،ریتوییت (retweet) کنید و یا لایک کنید و با کلیک کردن روی عکس توییت منتشر شده در صفحه ناشر باز می شود.

WorldNutellaDay

 

ویدیوها (Videos): جریانی از توییت هایی را نمایش می دهد که حاوی هشتگ مورد نظر و ویدیو است.

گزینه های بیشتر (More Options): یک منوی باز شونده (Dropdown) که گزینه ها جالب دیگری برای انتخاب دارد، مثل “از طرف دوستانی که دنبال کردید” (From people you follow) و یا “نزدیک شما” (Near you).

شما همچنین می توانید برای دسترسی بعدی به جست جویی که کردید، از طریق گزینه Save this search (ذخیره سازی جست و جو) جست و جوی خود را ذخیراه کنید و دفعه بعد برای دسترسی، به راحتی روی قسمت سرچ، بالا، سمت راست صفحه اصلی توییتر کلیک کنید، جستجوی ذخیره شده شما، در آنجا دیده می شود.

Save this search

 

در قسمت سمت چپ و بالای صفحه هشتگ #WorldNutellaDay، “جست و جوهای مرتبط” (Relate Search) را می بینید. در این قسمت می توانید هشتگ های غیر رسمی رویدادها و یا کمپین های خودتان و دیگران را پیدا کنید.

جست و جوهای مرتبط" (Relate Search

 

در سمت راست صفجه، قسمت “مطالب مرتبط” (Relate Article) را می بینید. اینجا جایی است که توییتر، مطالب بیشتری از تازه ترین ها و …که توسط ناشرهای همکارش منتشر شده است را نمایش می دهد.

مطالب مرتبط" (Relate Article)

 

چگونه از هشتگ ها در توییتر استفاده کنیم؟

می خواهید در یک مکالمه و جریان شرکت کنید؟ به راحتی می توانید از هشتگ ها استفاده کنید، فراموش نکنید باید اکانت شما عمومی (Public) باشد تا در لیست جست و جوی هشتگ قرار بگیرید. به همین راحتی می توانید از هشتگ ها استفاده کنید، به این شکل:

” ما برای شما، روز جهانی نوتلای خوبی را آرزو می کنیم. #نوتلا #WorldNutellaDay ”

 

چگونه هشتگ ها را در توییتر پیدا کنیم؟

چند راه برای پیدا کردن هشتگ ها در توییتر، بیشتر نیست، اگر قبل از جست و جو کردن بدانید به دنبال چه هشتگی می گردید، چهار راه اصلی برای پیدا کردن آن وجود دارد:

می توانید در قسمت جست و جوی ساده سرچ کنید، در قسمت سرچ پیشرفته توییتر سرچ کنید، از ابزارهای جانبی توییتر استفاده کنید و یا در قسمت URL هشتگ مورد نظر را به صورت مستقیم وارد کنید.

همچنین می توانید در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش، از قسمت سرچ استفاده کنید.

چگونه هشتگ ها را در توییتر پیدا کنیم

 

اگر در توییتر دنبال هشتگ (Hashtag) ولی با جزئیات بیشتری می گردید، قسمت سرچ پیشرفته توییتر را امتحان کنید. در این قسمت می توانید دنبال توییت هایی با کلمات و عبارات مشخص، با زبان مشخص، از یک حساب کاربری مخصوص و یا نزدیک به یک مکان مشخص، بر اساس تاریخ معین و یا حتی با علامت لبخند 🙂 یا ناراحت 🙁 و … بگردید.

به عنوان مثال، اگر بخواهیم دنبال توییت های ناراحت هشتگ WorldNutellaDay# بگردیم، باید هشتگ WorldNutellaDay# را با علامت ناراحت 🙁 جست و جو کنیم. به مثال زیر توجه کنید.

سرچ پیشرفته توییتر

 

نتایج دقیقا طبق جست و جوی ما در یک استریم (Stream) نمایش داده می شود.

نتایج جست و جو

 

نکته جالب اینکه شما می توانید یک هشتگ را با نوشتن در قسمت URL جست وجو کنید. برای مثال می توانید هشتگ WorldNutellaDay# را در این آدرس، twitter.com/WorldNuttelaDay پیدا کنید.

اگر دنبال هشتگ های معروف می گردید، بهترین جا، قسمت در حال رشد (the trending bar)، در قسمت سمت چپ صفحه نمایش است. کلمات معروف هشتگ شده، معمولا بحث های داغ می شوند (بحث هایی که افراد زیادی در مورد آنها در حال بحث کردن هستند، بحث داغ محسوب می شوند).

ترندها در توییتر

 

به طور پیش فرض توییتر، این بحث ها را بر اساس مکان جغرافیایی شما و کسانی که دنبال کردید (Following)، شخصی سازی می کند. اگر می خواهید مکانتان (Location) را عوض کنید،در قسمت راست “Trend” روی گزینه “Change” کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود، گزینه “Change” را دوباره کلیک کنید و اطلاعات مکانی که دوست دارید توییتر از آن استفاده کند را وارد کنید.

بحث های داغ خود توییتر به چند هشتگ محدود شده. اگر دنبال هشتگ های بیشتری خارج از بحث های داغ می گردید و نمی دانید چه چیزی جست و جو کنید، سراغ جست و جوی پیشرفته توییتر بروید و یا از ابزارهای جانبی توییتر مثل Trendsmap استفاده کنید.

 

هشتگ های چت توییتر

در کنار هشتگ های رویدادها، کمپین ها و تبلیغات، در توییتر ابزار خاص دیگری وجود دارد به نام چت توییتر. چت توییتر یک پرسش و پاسخ آنلاین است که حول یک هشتگ شکل می گیرد.

به قول بافر (Buffer): “یک رویداد کاری را تصور کن – ولی بدون لباس رسمی و با کیبورد، به جای یک رستوران یا کافی شاپ! رسم و رسومات یکسان ، ادب و احترام، و یک راه عالی برای دیدار با آدم هایی با علایق مشابه.”

معمولا چت های توییتر (Twitter) در مورد همه چیز هست، از بازاریابی تا حسابرسی های شخصی و … همینطور می توانی چت توییتر شخصی خودت را ثبت کنی.

هشتگ های چت توییتر

 

متخصص SEO و دیجیتال مارکتینگ، بلاگر سفر

ارسال یک نظر

error: Content is protected !!

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور